Dwa rodzaje nawigacji


Chociaż tak naprawdę istnieje wiele różnych rodzajów nawigacji, to jednak zdecydowanie najpopularniejsza jest nawigacja satelitarna, o której warto powiedzieć przynajmniej kilka słów.

Jeszcze stosunkowo niedawno ten rodzaj nawigacji wykorzystywany był wyłącznie przez wojsko, a zwykli obywatele często w ogóle nie zdawali sobie sprawy z istnienia tego typu urządzeń. W ostatnich dziesięcioleciach wiele się jednak w tej materii zmieniło i dziś każdy z nas może korzystać z popularnych GPS-ów, które montuje się nawet w telefonach komórkowych.

Nawigacja satelitarna jest znakomitym rozwiązaniem, który ułatwia nam wiele spraw. Korzystamy z niego podczas jazdy samochodem, w czasie żeglowania, a nawet przy pieszych spacerach. Tego typu urządzenia są niezwykle precyzyjne, a przy tym bardzo proste w obsłudze, co oczywiście również jest ich sporą zaletą.

Dawniej najpopularniejszym i właściwie jedynym rodzajem nawigacji była nawigacja astronomiczna. Dzisiaj również wybiegamy poza atmosferę Ziemi, żeby znaleźć właściwą drogę, jednak robimy to nie za pomocą lunety, ale satelitów umieszczonych na orbicie. Zdaje się, że jest to chyba jedyna analogia, którą można znaleźć pomiędzy tymi dwoma rodzajami nawigacji. Poza tym różnią się one diametralnie. Współcześnie nie opłaca się korzystać z nawigacji astronomicznej, skoro dysponuje się GPS-ami.

https://traffic.naviexpert.pl/korki/katowice/

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz