Odpowiedzialność nawigatora


Nawigator to człowiek, na którym zawsze spoczywa spora odpowiedzialność. Dlatego też musi on doskonale orientować się w swojej dziedzinie, a także bardzo skrupulatnie podchodzić do swoich obowiązków. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że są różne rodzaje nawigacji. Ta informacja jest o tyle istotna, że w dzisiejszych czasach niektóre osoby utożsamiają słowo „nawigacja” tylko z popularnymi GPS-ami.

Nie da się ukryć, że nawigacja satelitarna jest w dzisiejszych czasach niezwykle popularna. Korzysta z niej na co dzień wiele osób, zarówno na lądzie, jak i na morzu. GPS można mieć nawet w nowoczesnym telefonie komórkowym, co czasami może okazać się naprawdę przydatne.

Dawniej nawigacja opierała się głównie na obserwacjach astronomicznych. Współcześnie raczej rzadko stosuje się takie techniki, co nie zmienia w niczym faktu, że nadal mogą one być skuteczne. Istnieje także nawigacja radiowa czy pilotowa. Charakteru tej pierwszej nie trzeba tłumaczyć.

Nawigacja pilotowa jest stosowana na przykład na akwenach, na których panuje duży ruch. Jej celem jest zapobieganie kolizjom jednostek pływających. Jedną z ciekawszych form wytyczania właściwego kursu jest nawigacja stosowana w łodziach podwodnych. Takie jednostki wyposażone są w ultrasonografy, które wzorowane są na metodach, jakie wypracowały sobie zwierzęta, na przykład delfiny czy nietoperze.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/piotrkow_trybunalski/

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz